Paralaksa tła

9 pięknych klasycznych pierścionków zaręczynowych do 2 tyś złotych

6 listopada 2018

Moda ślubna

Autor: Błażej Andrzej

Fotografie: W.KRUK, YES, APART, internet

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierścionka na oświadczyny? Prezentujemy zestaw pięknych,  ponadczasowych, klasycznych, złotych i srebrnych pierścionków zaręczynowych w cenie do 2 tyś złotych, najlepszych polskich jubilerów.

Nie ma dobrych lub złych wyborów, ale pamiętajmy że pierścionek będzie na palcu przez długie lata, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na jego wybór -także we dwoje, chyba że planujesz niespodziankę!

 

Styl pierścionka zaręczynowego

Najznakomitsza biżuteria zaręczynowa charakteryzuje się niepowtarzalną klasyką i wzornictwem, przypominającym rodzinne skarby przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wygląd pierścionka i jego detale powinieneś dostosować do usposobienia i gustu kobiety, której go wręczysz.

 

Metal szlachetny pierścionka zaręczynowego

Do wyboru mamy żółte i białe złoto. Żółte złoto jest cenione przez osoby, dla których ważna jest tradycja i klasyka, uznaje się najbardziej odpowiednia próba to 585 dawniej określana jako „złoto 14-karatowe”.  Dobrze jest wiedzieć czy partnerka na co dzień wybiera ten rodzaj biżuterii, ponieważ wiele kobiet woli wybrać białe złoto, które jest równie popularne i bardzo dobrze podkreśla blask klejnotu. Szczególnie polecamy Modne są także kolorowe klejnoty, jedynie otoczone brylantami bądź cyrkoniami.  Interesującą propozycją są dwubarwne, które rozwiewają wątpliwości oraz indywidualne podobania jak pierścionki zaręczynowe wykonane ze srebra, które obniża koszty,

 

Diament czy inny kamień?

Diamenty to kamienie, którym przypisuje się dużą wartość, a samo słowo diament (grek. „adamas”), oznacza „niepokonany, niezniszczalny”, a dla nas, to także, czystość i ponadczasowa klasyka. Uniwersalność tego szlachetnego kamienia, sprawia, że wiele kobiet chętnie widzi go na swojej ręce na co dzień i w dniu zaręczyn. Nieco mniej popularnym kamieniem jest szafir, szmaragd czy rubin. Przy wyborze diamentu wydaje się certyfikaty i ocenę według tzw. zasady „Cztery C„, na cenę kamienia największy wpływ ma waga oraz czystość.

 

Carat

1C – karat , a więc masa diamentu. 1 karat = 0,2 grama. Im większy, kamień tym oczywiście droższy.

 

Colour

2C – barwa diamentu. Zgodnie z amerykańską klasą GIA barwę diamentu oznacza się literami alfabetu od D do Z, gdzie D to niezwykle rzadkie i jasne diamenty, a Z to diamenty o barwie zbliżonej do żółtej. W pierścionkach zaręczynowych zazwyczaj znajdują się diamenty oznaczone literkami od I do K.

 

Clarity

3C – czystość. Czystość jest podstawowym wyznacznikiem wyceny diamentu. Oznacza to, że diament o dużej masie i dużych zanieczyszczeniach będzie tańszy niż mały, ale o niezwykłej czystości.

 

Cut

4C – szlif. Szlifowanie diamentu to wielka sztuka. Najbardziej popularny jest szlif okrągły, ale zdarzają się również, owalne, w kształcie serca, markizy czy gruszki.

 

Rozmiar pierścionka?

Rozmiar to ważna rzecz, mierzymy czwarty palec na ręce. Jeśli oświadczyny planowane są z zaskoczenia, najlepiej kurtuazyjnie zalęgniemy do jubilera w galerii przy okazji zakupów. Pewnym sposobem jest miarka jubilerska, jest to plastikowa tasiemka ze specjalną skalą. Odczyt ze skali porównujemy z tabelą rozmiarów i dzięki temu możemy określić rozmiar pierścionka lub obrączki, możemy też „pożyczyć” pierścionek który nosi na czwartym palcu i dopasujemy taki sam w sklepie lub prosić jej przyjaciółki o radę. Pamiętajmy aby dokonywać pomiaru w neutralnych warunkach, pierścionek powinien pewnie leżeć na palcu, nie uciskając go.

Pierścionek zaręczynowy Illusion W.KRUK

Pierścionek z brylantem jest subtelny, bardzo elegancki o ponadczasowym charakterze. Delikatna oprawa kamienia w białe złoto dodaje mu blasku oraz podkreśla jego urok. Przyciąga uwagę swoim wyglądem. Idealnie dopasuje się do pięknych kreacji.

Kruszec: złoto białe 333
Kamień: brylant 0,01 ct
Cena: 859 zł
Model: ZPA/PB+49B

Pierścionek zaręczynowy Jedyny W.KRUK

Wykonany z białego złota pierścionek cechuje jeden bardzo istotny element. W jego specjalnie zaprojektowanej, sześcioramiennej koronie spoczywa brylant. Doskonale oszlifowany i widoczny, z daleka bije blaskiem i przyciąga spojrzenia. Klasyczny wzór pełen smaku i elegancji, sprawia że idealnie nadaje się na pierścionek zaręczynowy dla wybranki serca.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,08 ct
Cena: 1590 zł
Model: ZCG/PB+135B

Pierścionek zaręczynowy Szczęśliwy W.KRUK

Elegancki, klasyczny, wyjątkowy pierścionek z brylantem w czteroramiennej koronie wykonany z żółtego złota w próbie 585. Przepięknie kontrastujący kruszec i wspaniałe kamienie doskonale się uzupełniają tworząc idealną całość.

Kruszec: złoto żółte 585
Kamień: brylant 0,10 ct
Cena: 1690 zł
Model: ZCG/PB+496

Pierścionek zaręczynowy Jedyny W.KRUK

W kolekcji Jedyny® nie może zabraknąć wysmakowanego i dyskretnego pierścionka z brylantem, wykonanego z żółtego złota. Ta klasyczna kompozycja nigdy nie wyjdzie z mody, a wspaniały styl i doskonałe wykonanie godnie utrzymują w koronie prawdziwy brylant. Jedyny® to najlepszy sposób aby wyznać komuś swoje uczucia, dlatego jest doskonałą i atrakcyjną cenowo propozycją na pierścionek zaręczynowy.

Kruszec: złoto białe 585

Kamień: brylant 0,02 ct
Cena: 599 zł
Model: ZCG/PB+137

Pierścionek zaręczynowy Stella YES

Geometryczna forma w połączeniu z nieprzemijającym blaskiem diamentów. Stella to skandynawski dizajn- idealne połączenie minimalizmu i elegancji. Idealny jako pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek wykonany został ze złota próby 0,585 i ozdobiony diamentem o masie 0,05 ct, czystości SI2 oraz barwie H. Jakość kamieni szlachetnych potwierdzona Certyfikatem Autentyczności YES.

Kruszec: złoto srebrne 585
Kamień: brylant 0,05 ct
Cena: 995 zł
Model: 1337W2H

Pierścionek zaręczynowy YES

Pierścionek z diamentem . Diament o masie 0,10 ct. Kamień posiada Certyfikat autentyczności YES. Złoto próby 0,585. Szlachetna, prosta forma. Nieprzemijający blask brylantu podkreślony jest przez oprawę z żółtego złota. Harmonia kształtu i kruszcu.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,10 ct
Cena: 1570 zł
Model: 1429W

Pierścionek zaręczynowy YES

Piękna obła forma w połączeniu z nieprzemijającym blaskiem diamentów.  Brylant o masie 0,05 ct, posiada Certyfikat autentyczności YES. Złoto próby 0,585.

Kruszec: złoto żółte 585
Kamień: brylant 0,05 ct
Cena: 699 zł
Model: 2407

Pierścionek zaręczynowy APART

Pierścionek zaręczynowy Apart to symbol miłości i esencja ponadczasowego piękna. Diament o masie 0,10 ct.  Złoto próby 0,585. Szlachetna, prosta forma. Nieprzemijający blask brylantu podkreślony jest przez oprawę z białego złota. Harmonia kształtu i kruszcu.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,10 ct
Cena: 1537 zł
Model: 1429W

Pierścionek zaręczynowy APART

Zniewalający blaskiem i delikatnością pierścionek zaręczynowy z białego kruszcu, który lśni najpiękniejszymi, brylantowymi szlifami diamentu w oprawie sześciu krap. Wzór, który w olśniewający sposób najpełniej wyraża siłę uczuć. Pierścionek wykonano z białego złota o próbie 585 i ozdobiono brylantem o masie 0,07 ct.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,07 ct
Cena: 1390 zł
Model: 100.394

Pierścionek zaręczynowy APART

Szlachetny brylant, oprawiony w sześć krap oraz delikatnie płynne linie szyny dla idealnego podkreślenia blasku, tworzą pierścionek z białego złota o idealnych proporcjach klasyki i lśnienia.  Pierścionek o próbie 585 i ozdobiono brylantem o masie 0,10 ct, czystości SI2, barwie H.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,10 ct
Cena: 1390 zł
Model: 100.394

Pierścionek zaręczynowy APART

Chwila zaręczyn przypieczętowana diamentowym blaskiem. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z  żółtego złota, płynnie przechodzącego w białe i zwieńczony najszlachetniejszym z kamieni, czyli brylantem w oprawie ośmiu krap. Wzór dostępny jest w wielu wariantach, z brylantem o masie od 0,10 ct, aż po kamień o masie 1,07 ct, a także w wersji z białego złota. Pierścionek wykonano z żółtego i białego złota.

Kruszec: złoto białe 585
Kamień: brylant 0,10 ct
Cena: 1646 zł
Model: 100.309

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *