Paralaksa tła

Wrzucałem do puszki i taplałem się w błocie!

9 stycznia 2019

Lifestyle

Kontrowersje

Autor:  K. Pancernik

Fotografie:  Mariusz Cieszewski

Przez lata słyszałem rozmaite opinie z prawa i lewa na temat WOŚP i Jurka – sam nie raz oberwałem rykoszetem. Ludzie, którzy wtedy „niepochlebnie” wypowiadali się o WOŚP – teraz są jej zagorzałymi fanami.

Skąd to się bierze – z niewiedzy?

Fundacji WOŚP nikomu przedstawiać nie trzeba. Sam Jurek Owsiak mówi wiele i bardzo chętnie na jej temat, problem jednak zaczyna się, kiedy chcemy wyjść poza huczne opisy i kolorowe ulotki. Skoro fundacja działa transparentnie, nie powinno być problemu z przedstawieniem faktów – a jednak.

 

 

WOŚP jest jak Apple – jak religia.

Wystarczy otworzyć Facebooka, aby przekonać się, że niemal każda opinia, która jest inna niż myśl przewodnia, jest histerycznie zasypywana inwektywami, kto zacznie zadawać niewygodne pytania, staje się wrogiem, pisiorem, katolem, ksenofobem, bezdusznym myśliwym czy leśnikiem – przekonał się o tym bloger „Matka Kurka” który wygrał już 8 razy w sądzie z WOŚP i Jurkiem Owsiakiem.

Widać coraz więcej polityki w działaniach, sam Jurek coraz bardziej ucieka przed trudnymi pytaniami, nieraz podsycając nastroje. Agresywne wypowiedzi m.in. na Przystanku Woodstock o Pani Poseł Pawłowicz: „Niech pani spróbuje seksu. Poczuje panie motyle w brzuchu, rozluźnione plecy”, czy stworzenie konkursu na rozwinięcie skrótu ‘RWKPWK’  czyli m.in. „Ruch Wypier****** Krystyny Pawłowicz w Kosmos”.  To tylko dwa przykłady – jeżeli byłeś na przystanku Woodstock, zapewne wiesz co Jurek potrafi wykrzykiwać ze sceny – to brak kultury i nie przystojną nikomu. Jeżeli masz inne zdanie, dyskutujmy – nie obrażajmy.

Obawy budzą wyroki sądów WSA i NSA; 2 wyroki skazujące WOŚP za naruszenie ustawy o dostępności do informacji publicznej. 1 wyrok skazujący za bardzo dziwaczny przetarg – gdzie poszkodowanym był producent sprzętu medycznego oraz liczne wygrane przez blogera „Matka Kurka’’ które zmusiły WOŚP do przedstawienia części dokumentów, potwierdzające jego słowa.

Co mnie skłoniło do napisania tego tekstu? Starsza Pani, która przy mnie, oddała swoje obrączki do puszki WOŚP.

Każdy chciałby pomagać, ale róbmy to z głową – nie bezmyślnie. Idea pomocy choćby dzieciom, czy seniorom jest szlachetna, czysta i bezinteresowna a darczyńcą w tym przypadku, praktycznie każdy z nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *