3 sprawdzone zasady – jak ubrać się do pracy.

13 sierpnia 2018

Dress code

Autor: Adam Matlejewski

Fotografie: WólczankaNordWood Themes, Dane Deaner

W swojej pracy często jesteśmy oceniani nie tylko poprzez to, w jaki sposób wykonujemy powierzone nam obowiązki, ale także przez to, jak się ubieramy.

Odpowiedni strój pasujący do profilu firmy, branży, czy też zajmowanego stanowiska będzie świadczyć o naszym profesjonalizmie.

Strój do pracy - dress code, business casual

Strój do pracy. Fot. Dane Deaner

Zawsze schludnie

Podstawową cechą odpowiedniego ubioru jest jego schludność. Niezależnie, czy zakładamy na siebie t-shirt, czy elegancki garnitur nic nie powinno ani brudne, ani wygniecione. Warto więc rano poświęcić dosłownie kilka minut, aby wyprasować nasz strój.

Dress code

Dress code jest swego rodzaju zbiorem przepisów dotyczących sposobu ubierania się pracowników. Pracując w branży ubezpieczeniowej niemalże obowiązkowo powinieneś nosić garnitur. Nie musi być on z tzw. najwyższej półki, ale powinien być zawsze idealnie dopasowany. Pracując w sektorze, który będzie związany z artykułami sportowymi będziesz mógł pozwolić sobie na nieco luźniejszy strój. Krótkie spodenki i koszulka latem na pewno nie będą stanowić problemu.

Pamiętaj też, że Twój ubiór powinien być adekwatny do zajmowanego stanowiska. Inny strój będzie obowiązywać Stażystę, inny Specjalistę d.s. Handlowych, a jeszcze inny Prezesa. Odpowiedni ubiór do pracy zależny jest od tego, w jakiej konkretnie instytucji i na jakim stanowisku pracujemy. W jednym miejscu założenie garnituru z miejsca przypisze nam łatkę sztywniaka i dziwoląga. Z drugiej strony możemy trafić do firmy, w której noszenie eleganckiego stroju będzie naszym obowiązkiem.

Casual

Casual, to zawsze bezpieczne rozwiązanie, kiedy nie ma jasno określonego stroju. Wystarczą spodnie z dzianiny lub jeans, koszula lub modny t-shirt z marynarką. Zadbaj, aby kolory niebyły zbyt krzykliwe. Świetnym rozwiązaniem byłby dodatek, który korespondowałby z kolorystyką firmy jak poszetka czy krawat.

 

Koszula, spodnie Wólczanka

2 Komentarze

  1. Olka pisze:

    świetny artykuł – pokażę facetowi, pozdrawiam

  2. Staś pisze:

    Wólczanka to moja ulubiona marka – lokalny patriotyzm ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *