Jak ubrać się na wesele. 3 koła ratunkowe.

13 sierpnia 2018

Moda ślubna

Autor: Adam Matlejewski

Fotografie: Bytom, Nick Karvounis, Sweet Ice Cream

Ślub, a co za tym idzie również wesele, to jedna z najbardziej podniosłych uroczystości w życiu człowieka. Oczywistym jest, że na takie wydarzenie nie wypada przyjść w dżinsach i nie do końca wyprasowanej koszuli.

Jak ubrać się na ślub i wesele?

Fot. Nick Karvounis

Dopasuj kolorystykę do stroju partnerki

Jeśli na wesele wybierasz się razem z partnerką, dobrze byłoby, abyś wcześniej dowiedział się, jakiego koloru będzie mieć ona sukienkę. Wówczas możesz dobrać kolorystykę, garnituru czy dodatków jak krawat czy poszetkę w takiej samej lub podobnej tonacji, dzięki czemu poszczególne elementy Twojego ubioru będą idealnie ze sobą współgrać.

Klasyka

Jeżeli nie wiesz, jak poprawnie skomponować strój możesz skorzystać z prostych i bezpiecznych rozwiązań. Gładki, czarny garnitur, biała gładka koszula i czarny krawat lub muszka sprawią, że będziesz wyglądać elegancko i na pewno nikt nie zarzuci Ci braku gustu. W dobrym tonie będzie też koszula z mankietami zapinanymi na na spinki. Ten pozorny drobiazg sprawi, że będziesz wyglądać jeszcze bardziej elegancko.

Marynarka Bytom

 

Buty

Niezalanie, od tego jak skomponujesz strój – zawsze pamiętaj o eleganckich butach. Obowiązkowo czarne, skórzane, zadbane i wypastowane z ostrym czubem. Brązowe buty, raczej wskazane są  do casualowych okazji.

Jo Ghost. buty czarne męskie

Jeżeli już przy koszuli jesteśmy to na koniec jeszcze jedna praktyczna rada – zabierz ze sobą jedną lub dwie „zapasowe”. Wesela często odbywają się latem, a wówczas nietrudno o przepocenie odzieży na plecach czy pod pachami. W takim wypadku wystarczy wymknąć się na pięć minut do toalety lub pokoju hotelowego, żeby założyć świeżą koszulę. Ten prosty zabieg sprawi, że znowu poczujesz się świeżo i komfortowo. Pamiętaj także o osobnej koszuli na poprawiny.

4 Komentarze

 1. Ania pisze:

  świetny artykuł – będę zaglądać częściej ;D

 2. Janusz pisze:

  Merytoryka artukułi woła o pomstę do nieba. Jedyna rada, która ma jakąś wartość to ta o zapasowej koszuli. Resztę proszę spakować do wehikułu czasu i wysłać 30 lat w przeszłość. Nie wierzę, że w dobie znanych blogów praktykujących dobre wzorce znalazł się fan bazarowych wesel.

 3. Staś pisze:

  niema jak to Janusz w komentarzu „artukułi ” :P Jegomościu artykuł bardzo pomocny, pozdrawiam

 4. Robert pisze:

  Mi się podoba klasyka – czarny garnitur czarny krawat lub muszka! Janusz co byś powiedział na wzrost ku nowoczesnej tradycji ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *