Paralaksa tła

McLaren Speedtail – sztuka, technologia i piękno

26 listopada 2018

Lifestyle

Motoryzacja

Autor: BA

Fotografie: McLaren

McLaren SpeedTail – hucznie zapowiadany następca modelu F1

Anglicy znani z zuchwałości, równie śmiało mówią o nowym modelu ze stajni McLarena. Ponoć to super sportowe dzieło sztuki, ma przyćmić nawet Bugatti Chirona. Patrząc na dane techniczne i fotografie samochodu, na jeden dzień mógłbym stać się Anglikiem.

Speedtail ma osiągnąć największą prędkość ze wszystkich dotąd produkowanych McLarenów w historii, jednocześnie zapewniając niespotykane połączenie nowoczesnego rzemiosła, innowacyjnych materiałów oraz indywidualną ich personalizację – czytamy w folderze reklamowym McLaren.

106 sztuk

Jeżeli chcesz zostać szczęśliwym nabywcą – zapomnij, wszystkie są już zarezerwowane, każdy w cenie od 1,75 miliona funtów plus podatki. Wygląda pięknie, a co go napędza? McLaren twierdzi że „Pionierski napęd hybrydowy” w skrócie, połączenie silnika benzynowego i elektrycznego, co generuje 1050 KM. Sprint 0-300 km/h zajmuje imponujące 12,8 sekundy, prędkość maksymalna SpeedTail to 403 km/h. Kabina pomieści kierowcę w przednim fotelu i dwóch pasażerów w osobnych nieregulowanych fotelach z tyłu, ponad to wszystkie szmery-bajery jak ekrany dotykowe, przyciemniany sufit, zestaw bagaży, dopasowany do specyfikacji wnętrza oraz doskonałe materiały wykorzystane do produkcji jak aluminium, tytan czy 18 karatowe złoto i najwyższej jakości skóry.

Design

Za sylwetkę odpowiedzialne jest Rob Melville – Design Dyrektor biura projektowego McLarena. Model Speedtail zbudowany jest na bazie specjalnie opracowanej konstrukcji z włókna węglowego, aktywnego zawieszenia z aluminium i ceramicznych hamulców węglowych. Oczy przykuwają niesamowicie aerodynamiczna sylwetka, statyczne osłony aerodynamiczne przednich kuł, czy brak lusterek a w zamian wsuwane cyfrowe kamery oraz opatentowane aktywne tylne lotki.

Resztę szczegółów można było poznać, podczas prywatnej imprezy w Londynie dla przyszłych właścicieli nowego McLarena. SpeedTail zachwyca – jeżeli tak będą wyglądać samochody przyszłości, chcę taki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *