Paralaksa tła

Męska torba weekendowa

26 marca 2018

Moda męska

Autor: Karolina Musiał

Fotografie: Miler, Abingdonm, Mango, domena publiczna

Spakowanie się na weekendowy wyjazd to pestka dla każdego Jegomościa – pod warunkiem że ma do czego…

Nowoczesny mężczyzna jest przygotowany na każdą ewentualność, dlatego jego torba musi pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Jednak  znalezienie odpowiedniej torby na weekend, może być trudne.

Podstawowym kryterium, jakie musisz wziąć pod uwagę, jest materiał, z jakiego została wykonana. Jeżeli jesteś fanem aktywnego wypoczynku, możesz swobodnie zrezygnować z torby sportowej, którą zabierasz na siłownię, na rzecz naturalnych materiałów, a w szczególności z płótna. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno na weekend na plaży, jak i odpoczynek na łodzi czy zwiedzanie miasta.

Torba weekendowa

Płócienna torba, świetnie komponuje się z weekendowym luzackim lookiem, lnianą koszulą, okularami przeciwsłonecznymi i kolorowymi szortami. Naturalny materiał, szczególnie w beżowym kolorze, podkreśli każdą stylizację dodając jej szyku w stylu smart casual. Jeżeli wolisz bardziej eleganckie rozwiązania wówczas wybierz torbę ze skóry. Projektanci odciążyli ten materiał wykorzystując go do stworzenia modeli łączących sportową lekkość z klasycznym wykończeniem. Skórzana torba weekendowa pasuje do każdej stylizacji, a dzięki zastosowaniu szlachetnego materiału dodaje szyku właścicielowi.

Rozmiar torby

Torba weekendowa musi pomieścić nie tylko komplet ubrań, ale również sprzęt elektroniczny, kosmetyczkę i ulubione gadżety. Wybierz ten model, który posiada przestronną komorę wewnętrzną, dzięki czemu swobodnie i bezpiecznie spakujesz to, co uważasz za niezbędne. Jeżeli nie wyobrażasz sobie weekendowego wyjazdu bez laptopa sprawdź, czy w ofercie producenta nie znajduje się model z dedykowaną przegródką właśnie na tego typu sprzęt elektroniczny.

Dodatkowe kieszenie na zamek, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, pozwolą na ergonomiczne pakowanie i w efekcie na szybki dostęp do potrzebnej rzeczy. Dokładne wymiary torby zależą już wyłącznie od Twoich preferencji, chyba że masz zamiar lecieć samolotem – wówczas ogranicza Cię wymiar bagażu podręcznego określony przez danego przewoźnika.

Praktyczność i ergonomia

Weekendowy wyjazd oznacza kilkukrotne przenoszenie bagażu w krótkim czasie, warto zatem zadbać o to, aby torba była pod tym względem praktyczna. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest długi pasek umożliwiający przewieszenie jej przez ramię. W tym przypadku sprawdź, czy mocowania są należycie przyszyte oraz, czy pasek jest odpowiednio wzmocniony. Podobnie jest w przypadku modeli, które posiadają krótkie rączki – tu ważne są również metalowe elementy, które nie powinny się wyginać. W przeciwnym razie uszkodzenie torby może stać się faktem dokonanym szybciej, niż się spodziewasz. Niezmierne ważna jest także szerokość tych elementów, zbyt wąskie pod wpływem ciężaru wpłyną niekorzystnie na komfort przenoszenia, a to z pewnością nie jest uczuciem, które powinno towarzyszyć weekendowemu wyjazdowi.

Niezależnie od preferowanego stylu i okazji przeanalizuj dokładnie czy dany model wpisuje się w Twój styl weekendowy styl życia. Najważniejsze, abyś wybrał ten, który spełnia Twoje oczekiwania.

1 Komentarz

  1. Recman pisze:

    Zdecydowanie można zgodzić się z tym, że gdy szukamy podróżnej torby, odpowiednia liczba kieszeni to podstawa, by móc stale zachować porządek w bagażu. Świetnie pokazane, że nawet taki rodzaj torby będzie prezentować się elegancko i szykownie, o ile odpowiednio podejdzie się do jej zakupu. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *