Paralaksa tła

Perfumy czy woda toaletowa?

27 listopada 2018

Męskie zapachy

Autor: Błażej Wawelski

Fotografie: iperfumy.pl, Dior, Versace, Armani, Valentino, Paco Rabanne, Paul Gaultier, Mont Blanc, Creed, Lacoste, Nautica Voyage

Czym różni się woda toaletowa od perfumy?

Niektóre zapachy mogą trwać godzinami i jednocześnie bardzo krótko na innych osobach – m.in. w zależności od suchości lub oleistość skóry. Najważniejszym jest, w jaki sposób zapach będzie łączył się z Twoim naturalnym zapachem. Takie czynniki, jak naturalny zapach skóry, wiek, dieta, chemia organizmu – nawet poziom stresu i przyjmowane leki mogą wpłynąć na zapach. Niema jednego sposobu aby odnaleźć swój idealny zapach – musisz eksperymentować, obserwować i wyciągać wnioski.

Wody zapachowe.

Wody zapachowe, dzielimy ze względu na stężenie olejków i alkoholu. Niezależnie jaką perfumę kupisz otrzymasz konkretne stężenie które producent określa na butelce czy opakowaniu. Najpopularniejsze w Polsce są zdecydowanie przez swoją cenę wody toaletowe o stężeniu 5-10%.

Poniżej najpopularniejsza skala jaką się przyjmuje.

Perfumy (parfum); 30-40% olejków zapachowych, rozpuszczonych w 90-96% alkoholu,

Woda perfumowana (eau de parfum); 10-15% olejków zapachowych w 90% alkoholu,

Woda toaletowa (eau de toilette); 5-10% olejków zapachowych w 60-85% alkoholu,

Woda kolońska (eau de cologne); 3-5% olejków zapachowych w 70-80% alkoholu,

Woda odświeżająca (eau frache); 1-3% olejków zapachowych w 70-80% alkoholu.

Perfumy

To właśnie stężenie olejków eterycznych w perfumach sprawia, że są one tak ekskluzywnymi i drogimi produktami. Właśnie to stężenie sprawia, że bardzo mała ilość perfum wywołuje pożądany efekt i utrzymuje się na skórze wiele godzin. Niestety z powodu swojej ceny są mało dostępne dla przeciętnego odbiorcy i częściej można je znaleźć w małych flakonikach jako obiekty kolekcjonerskie.

męskie zapachy, męskie modne perfumy, męskie perfumy, perfuma dla faceta, menstyle, menfashion, perfumy

Giorgio Armani Acqua Di Gio

Woda perfumowana

Woda perfumowana jest druga w kolejności za perfumami, jeżeli chodzi o stężenie olejków. Jest to zdecydowanie najbardziej popularny na świecie rodzaj zapachów, jakie możemy znaleźć. Ich wybór jest niezwykle szeroki, a sam zapach utrzymuje się do kilku lub kilkunastu godzin.

męskie zapachy, męskie modne perfumy, męskie perfumy, perfuma dla faceta, menstyle, menfashion, perfumy

Blue de Chanel

Woda toaletowa

W tym zestawieniu trzecia jest woda toaletowa, która jest najbardziej popularnym rodzajem wody zapachowej w Polsce. Stężenie czynnych substancji zapachowych w wodzie toaletowej wynosi zaledwie od 5% do 10%, przez co czas jest utrzymywania się na naszej skórze nie jest długi, ale dzięki małemu stężeniu charakteryzuje jest delikatność i lekkość zapachów. Nie trzeba się też martwić o przebarwienia powstałe na ubraniach.

męskie zapachy, męskie modne perfumy, męskie perfumy, perfuma dla faceta, menstyle, menfashion, perfumy

Hugo Boss Bottled

1 Komentarz

  1. hibot pisze:

    Nie istnieje liczba pojedyncza od słowa „perfumy”. A stężenie olejków eterycznych niekoniecznie musi mieć wiązek z trwałością zapachu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *